Pogone u Kragujevcu podiglo sedam “Fiatovih” dobavljača

Bez autora
Feb 07 2012

Probna proizvodnja za novi model automobila u pogonima “Fiatovih” dobavljača u Grošnici u Kragujevcu počeće 15. marta ove godine, najavila je Potpredsednik Vlade Republike Srbije za privredni i regionalni razvoj Verica Kalanović Verica Kalanović je danas posetila pogon fabrike “Promo magneto kompani” (PMC) koji će proizvoditi limene delove za nov model automobila, a u čiju je izgradnju i instaliranje opreme uloženo 60 miliona evra. Fabrika PMC proizvodiće prednje i zadnje vešanje za novi "fiat", kosture sedišta, nosače motora i još neke metalne komponente koje ulaze u karoseriju. U kompaniji PMC zaposliće se 300 radnika, a ukupno u četiri fabrike na lokaciji Grošnica biće 600 zaposlenih, dok će još 400 radnika dobiti posao u tri fabrike auto-delova koje su na matičnoj lokaciji fabrike "Fiat automobili Srbija". Pogone je podiglo sedam “Fiatovih” dobavljača, i to tri u krugu fabrike “Fiat automobili Srbija”, a četiri u Grošnici, gde je do pre devet meseci bila kasarna. U izgradnju i opremanje svih sedam pogona uloženo je više od 100 miliona evra.

Pogone u Kragujevcu podiglo sedam “Fiatovih” dobavljačaProbna proizvodnja za novi model automobila u pogonima “Fiatovih” dobavljača u Grošnici u Kragujevcu počeće 15. marta ove godine, najavila je Potpredsednik Vlade Republike Srbije za privredni i regionalni razvoj Verica Kalanović

Verica Kalanović je danas posetila pogon fabrike “Promo magneto kompani” (PMC) koji će proizvoditi limene delove za nov model automobila, a u čiju je izgradnju i instaliranje opreme uloženo 60 miliona evra.

Fabrika PMC proizvodiće prednje i zadnje vešanje za novi "fiat", kosture sedišta, nosače motora i još neke metalne komponente koje ulaze u karoseriju. U kompaniji PMC zaposliće se 300 radnika, a ukupno u četiri fabrike na lokaciji Grošnica biće 600 zaposlenih, dok će još 400 radnika dobiti posao u tri fabrike auto-delova koje su na matičnoj lokaciji fabrike "Fiat automobili Srbija".

Pogone je podiglo sedam “Fiatovih” dobavljača, i to tri u krugu fabrike “Fiat automobili Srbija”, a četiri u Grošnici, gde je do pre devet meseci bila kasarna. U izgradnju i opremanje svih sedam pogona uloženo je više od 100 miliona evra.

Komponentaši koji grade fabrike u "Fiatovom" parku dobavljača u Grošnici su PMC, "Džonson kontrols", "Sigip" i HTL, a na matičnoj lokaciji fabrike "Fiat" u Kragujevcu radiće još tri fabrike, "Manjeti Mareli" i zajedničke kompanije "Manjeti Marelija" i "Džonson kontrolsa".

Kako je istakla Verica Kalanović, ovo je najveći projekat u nekoliko prethodnih decenija za fabriku “Fiat automobili Srbija”. Ta fabrika će pored zapošljavanja omogućiti Srbiji i značajan izvoz.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik